Záhradné poradenstvo, osobné sprevádzanie (koučing) pri tvorbe vlastnej záhrady, zákutia, či záhonu

Prírodné a permakultúrne záhrady sa zväčša netvoria na kľúč, je priam žiadúce aby majiteľ sám so záhradou splynul a to si vyžaduje pridať ruku k dielu. Najťažšie je vždy začať, každý ďalší a ďalší krok už bude jednoduchší, intuitívnejší, záhrada Vás povedie sama.

Ak nemáte skúsenosti, prípadne tie predchádzajúce Vás neposunuli správnym smerom a „zasekli“ ste sa, rada Vám poradím, naučím Vás pozerať sa a cítiť, ale aj prakticky záhon založiť, či nakombinovať, pomôžem nakúpiť a zasadiť rastliny, vysvetlím akú starostlivosť si vyžadujú. Spolu nájdeme správne miesto na jazierko, alebo oživíme zanedbané zákutia, ktoré už neprinášajú toľko radosti.

Jednotlivé kroky a ceny

Zatelefonujeme si a dohodneme oblasť a rozsah poradenstva, či sprevádzania a následný postup. Určite sa to neozaobíde bez základných informácií, ktoré budem potrebovať, lebo ak Vás mám kvalifikovane sprevádzať vo Vašom osobnom priestore, potrebujem ho poznať z viacerých stránok a pripraviť sa. V dohodnutom termíne sa stretneme u Vás doma a vysvetlíme si, čo bude potrebné. Súčasťou takéhoto sprevádzania je aj jednoduchý písomný výstup vo forme e-mailu v podobe postrehov a doporučení k zmenám.

Cena je 35 EUR / hodinu + cestovné 0,40 EUR / km pre zákazníkov mimo okresu Martin. Cestovné vrámci Martina je pevné – 8,50 EUR. Ak budete požadovať obsiahlejší písomný výstup vo forme súhrnnej správy, cena bude stanovená podľa rozsahu (od 60 EUR)