Fyzická pomoc pri úprave záhrady, sezónna údržba záhrady, realizácia trvalkových výsadieb

Ak sa stále necítite vo svojej koži, pomôžem Vám začať. Obujeme gumáky, zoberieme náradie a oprieme sa do toho spoločne. Nie, nevytvorím Vám záhradu na kľuč, ale budem Vašim prvotným parťákom, ktorý Vám pomôže získať sebaistotu pri samotnej realizácii. Spolu vytýčime, či vytvoríme prvý záhon, spolu ostriháme strom, či urobíme základnú údržbu, aby ste získali istotu.

Táto služba je vlastne workshop priamo u Vás doma, šitý na mieru presne pre Vás.

Sezónna údržba predstavuje bežný rozsah záhradných prác a to najmä v jarnom období, kedy sa záhrada čistí a pripravuje na nadchádzajúcu sezónu. Nie je službou, ktorú poskytujem automaticky. Vyhradzujem si termínovo uprednostniť stálych klientov a klientov s prírodnými záhradami.

Od roku 2022 som sa na Vaše naliehanie rozhodla aj pre samotné realizácie trvalkových výsadieb v prírodnom a udržateľnom poňatí, plné života a farieb, kvitnúce celosezónne.

Jednotlivé kroky a ceny

Fyzická pomoc pri tvorbe, úprave záhrady

Priama fyzická pomoc pri realizácii je akési pracovné sprevádzanie pri jednotlivých činnostiach, kde Vám nebudem len vysvetľovať dôležitosti ako učiteľ za katedrou, ale fyzicky niečo konkrétne vytvoríme a aj dokončíme spolu, vždy podľa dohody.

Cena je 30 EUR / hodinu + cestovné 0,40 EUR / km pre zákazníkov mimo okresu Martin, alebo 8,50 EUR vrámci celého okresu Martin.

Sezónna údržba záhrady

Jedná sa skôr o príležitostnú službu a to najmä v prírodných a permakultúrnych záhradách. Nie je zameniteľná s workshopom a teda nebudem vysvetľovať jednotlivé kroky, ani postup. Cena je veľmi orientačná od 15 EUR / h + cestovné 8,50 EUR vrámci okresu Martin, alebo 0,40 EUR / km pre zákazníkov mimo Martina.

Realizácia trvalkovej výsadby

Ak už máme záhon spolu naplánovaný a netrúfate si na jeho výsadbu ani s mojou pomocou, vieme sa dohodnúť na jeho realizácii. Vždy jej predchádza samotný odsúhlasený návrh a dohoda o jednotlivých krokoch. Nepoužívam chémiu, pôdu pripravujem ručne, prípadne strojom, podľa veľkosti a stavu. Tiež v mojich výsadbách nenájdete čiernu textíliu a zväčša ani štrkový mulč, či koše na cibuľoviny. Výsadba je realizovaná husto tak, aby burina nemala priestor pre rast a nebolo potrebné neustále záhon polievať, ale ako sa oň starať, si povieme pri a po samotnej realizácii.

Cena práce je počítaná na osobohodinu po vzájomnej dohode, orientačne okolo 20 EUR. Cena materiálu, vrátane trvaliek a krov, závisí od aktuálnych cien na trhu.